Στις  26-09-2018  διεξήχθησαν  με καθολική ψηφοφορία  από τους μαθητές , οι εκλογές για την ανάδειξη του νέου δεκαπεντεμελούς μαθητικού συμβουλίου. Το συμβούλιο αυτό , αποτελεί το σημαντικότερο όργανο των μαθητών και  εκπρόσωποί του συμμετέχουν στο σχολικό συμβούλιο και στην σχολική επιτροπή δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του οικέιου δήμου. Αποτελεί τον συνδετικό κρίκο μεταξύ διοίκησης σχολείου, συλλόγου διδασκόντων και μαθητών , μεταφέροντας τα αιτήματα των μαθητών και αναλαμβάνοντας την επιτυχή διεκπεραίωσή τους. Κατά τις εκλογές που έγιναν στην σχολική χρονιά που διανύουμε  το δεκαπενταμελές μαθητικό  συμβούλιο   απαρτίζεται  από   τους   μαθητές : Δεκαπενταμελές  μαθητικό συμβούλιο ΓΕΛ ΔΩΡΙΟΥ .